جشن پايان دوره سال تحصيلي 95-96

به گزارش روابط عمومی مرکز مهد کودک و پیش دبستانی سلمان فارسی خنج روز سه شنبه مورخ 12 اردیبهشت ماه 96 مراسم جشن پایان دوره مهد کودک وپیش دبستانی سلمان فارسی خنج  با خواندن سروده ها و نمایش های زیبا توسط نوآموزان  در موسسه دارالقران احمدانی شهرستان خنج با حضور  نوآموزان و والدین و همکاری پرسنل مجتمع علمی فرهنگی هنری  صابرین خنج و پرسنل مرکز پیش دبستانی احمدانی خنج  برگزار شد.
مدیریت مهد کودک و پیش دبستانی سلمان فارسی خنج
            افسانه جمالیفرد

بازديد از اداره آتش نشاني خنج

به گزارش روابط عمومي مركز مهدكودك و پيش دبستاني سلمان فارسي شنبه مورخ ٢٣ بهمن ماه ٩٥  نوآموزان مهد کودک و پیش دبستانی سلمان فارسی خنج از اداره آتش نشانی بازديد كردند و آموزش هایی در این زمینه با توجه به کتاب درسی و علائم ۱۲۵ ماشین آتش نشان به آنها داده شد در آخر نوآموزان با كشيدن نقاشي از قهرمانان وطن از آتش نشانها تشکر كردند.

           

مدیریت  مهد کودک و پیش دبستانی سلمان فارسی خنج 

         افسانه جمالیفرد

 

همايش بزرگ نقاشي انقلاب

به گزارش روابط عمومي مركز مهد كودك و پيش دبستاني سلمان فارسي خنج، پنجشنبه مورخ 21 بهمن ماه 95 ايستگاه بزرگ نقاشي انقلاب به همت مهد كودك و پيش دبستاني سلمان فارسي، مهد كودك و پيش دبستاني احمداني، دبستان غيرانتفاعي پسرانه دانا و دبستان غيرانتفاعي دخترانه معرفت تحت سرپرستي مجتمع علمي فرهنگي هنري صابرين شهرستان خنج راس ساعت 9:30 در پارك كوهپايه خنج برگزار گرديد. گفتني است اين همايش با استقبال پرشور نوآموزان 4 مركز و مردم انقلابي شهرستان و همچنين مسئولين همراه بوده است. در ادامه شما را به تماشاي تصاوير اين ايستگاه بزرگ دعوت مي نمائيم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاري جشن انقلاب

 به گزارش روابط عمومی مرکز مهد کودک و پیش دبستانی سلمان فارسی  روز سه شنبه  مورخ 19 بهمن ماه 95  باحضور پرسنل اداره آموزش و پرورش و اداره بهزیستی و اداره سازمان تبلیغات و مجتمع علمی فرهنگی صابرین  و نو آموزان و مربیان مهد کودک و پیش دبستانی سلمان فارسی جشنی به مناسبت ایام الله دهه فجر برگزار کردند. در مراسم نو آموزان با خواندن سرود ها و نمایشنامه های به مناسب این ایام فرخنده دهه فجر  چشمان تمام حضار را به سوی خود کشیدند. و در آخر با شیرینی ها و دسر هایی که با پرچم و نقشهی ایران بزرگ تزیین شده بود از حضار پذیرایی شد.

              با تشکر

 مدیریت مهد کودک و پیش دبستانی سلمان فارسی

              افسانه جمالیفرد

 

 

لب خواني سرود ملي

به گزارش روابط عمومی مركز مهد كودك و پيش دبستاني سلمان فارسي خنج  روز يك شنبه مورخ ١٧بهمن ماه ،لب خواني سرود ملي جمهوري اسلامي به مناسبت ايام الله دهه فجر توسط نو آموزان مهدکودک و پیش دبستانی سلمان فارسی با همكاري پرسنل اجرا شد.

روز پرستار گرامي باد

به گزارش روابط عمومى مرکز مهد کودک و پیش دبستانی  خنج مورخ ۹۵/۱۱/۱۷ روز یکشنبه   به مناسبت تولد با سعادت حضرت زینب "س" و روز پرستار،نوآموزان مهد کودک و پیش دبستانی سلمان فارسی به پرستاران عزیز بیمارستان نبی اکرم  روز پرستار را تبریک گفتند  و شاخه گلی برای تقدیر به پرستاران عزیز اهدا کردند و از بیماران عیادت نمودند.

گردش علمي از نانوايي

به گزارش روابط عمومی مورخ 28 دیماه 95 نوآموزان مرکز مهد کودک وپیش دبستانی سلمان فارسی خنج طی یک گردش علمی از نانوایی آقای سیف اله طلوعی واقع در محله قلاتویه بازدید کردند.

در این گردش علمی که با هدف آشنایی با شغل نانوا،مراحل پخت نان،رعایت حق و حقوق دیگران (تشکیل صف،رعایت نوبت) در نانوایی بود.ابتدا آقای یوسفی برای نوآموزان طریقه تهیه نان رابصورت کامل با کمک آقای نانوا تشریح نمودند.سپس نوآموزان از نزدیک با آن آشنا شدند.

در پایان همه نوآموزان با تشکیل صف و رعایت حق و حقوق همدیگربه نوبت هرکدام یک عدد نان را از نانوا تحویل گرفتند.

 

 

 

بازديد از اماكن تاريخي

به گزارش روابط عمومي مهد كودك و پيش دبستاني سلمان فارسي خنج چهارشنبه مورخ 8 دیماه 95 نوآموزان مهد کودک و پیش دبستانی سلمان فارسی از آثار باستانی شهر خنج( مسجد جامع، بقعه شیخ حاجی محمد ابونجم و سردر مسجد جامع) با هدف آشنایی نواموزان با آثار تاریخی و شناخت عالمان بزرگ خنج دارالالیای فارس، بازدید نمودند.
در این بازدید ابتدا نوآموزان در تالار مسجد جامع به صرف خوردن صبحانه مشغول شدند سپس دانش آموزان به صف شدند و ابتدا از بقعه شیخ جاجی محمد سپس سردر مسجد جامع بعد از ان وارد صحن مسجد جامع شدند و از داخل مسجد بازدید نمودند که سرکار خانم جمالیفرد و جناب اقای یوسفی در هر قسمت توضیحاتی در خصوص تاریخچه و قدمت و نحوه ساخت آثار را برای نوآموزان ارائه دادند.

گردش علمي-منبه آب

به گزارش روابط عمومي مجتمع علمي فرهنگي هنري صابرين شهرستان خنج سه شنبه مورخ 7 دیماه 95 طی یک گردش علمی نوآموزان دو مرکز مهد کودک و پیش دبستانی سلمان فارسی و احمدانی از مخزن بزرگ آب شهر خنج واقع در محله قلاتویه با هدف آشنایی نواموزان در مورد نحوه انتقال اب به داخل منازل و روش های صحیح مصرف آب بازدید نمودند.
 در ابتدای این بازدید اقای یوسفی ضمن تشکر و قدر دانی از مدیر ابفای شهرستان بابت همکاری واجازه ورود به محل مخزن اب از ایشان دعوت نمودند تا با نواموزان صحبت نماید.
  سپس  مدیر محترم آبفا شهرستان خنج جناب آقای راه نشین ضمن خوش آمدگویی با مسئولین و نوآموزان دو مرکز
 به آموزش نوآموزان در خصوص نحوه مصرف آب وراه های جلوگیری از هدر نرفتن  اب  پرداختند. بعد از آن نواموزان دو مرکز با هم آیه :
وَ كُلُوا وَ اشرَبُوا وَ لـا تُسرِفُوا...) اَعراف/31 را خواندند. و سوالات خود را در مورد آب از رئیس آبفا پرسیدند. در پایان هم برشورهای کودکانه با مضمون الگوی صحیح مصرف به نوآموزان داده شد.

برگزاري جلسه روانشناسي كودك

 

به گزارش روابط عمومي مجتمع علمي فرهنگي هنري صابرين خنج يكشنبه مورخ24 آبان ماه 95 جلسه سخنراني دكتر فروتن دكتري روانشناسي كودك از دانشگاه ارمنستان جهت والدين دو مركز مهد كودك  پيش دبستاني سلمان فارسي و احمداني برگزار گرديد. در اين مراسم پس از تلاوتي آياتي چند از كلام الله مجيد معاونت مجموعه صابرين آقاي يوسفي ضمن عرض خير مقدم به حضار از تشريف فرمايي آنان تشكر و قدرداني نمودند. سپس دكتر فروتن ضمن تقدير و تشكر و از والدين و مسئولين برگزاري جلسه هفته كتاب و كتابخواني را گرامي داشتند و از اهميت و ارزش كتاب براي والدين صحبت به ميان آوردند ايشان اين نكته را نيز متذكر شدند كه اگر خواهان آينده ي خوبي براي فرزندانتان هستيد آنان را به كتاب و كتابخواني تشويق كنيد. در ادامه نيز دكتر خليل فروتن دو موضوع مهم 1- بحث قصه گويي و روشهاي آن و 2- بحث دروغگويي و راههاي درمان آن را تشريح كردند. در پايان نيز آقاي يوسفي از استقرار كلينيك تخصصي روانشناسي و مشاوره در مجتمع صابرين  با حضور دكتر فروتن خبر دادند كه مقرر گرديد در هفته دو روز برگزار گردد كه والدين در صورت تمايل با تعين وقت قبلي در جلسه مشاوره ميتوانند حضور يابند. گفتني است در همين مراسم بيش از 17 نفر از دكتر فروتن وقت مشاوره گرفتند. برگزاري جلسه پرسش و پاسخ با حضور دكتر فروتن اتمام بخش اين مراسم بود.

برگزاري اولين جلسه مختص والدين دو مركز سلمان فارسي و احمداني

به گزارش روابط عمومى مجتمع علمى فرهنگى هنرى صابرين شهرستان خنج سه شنبه مورخ ١٨ آبان ماه ٩٥ اولين جلسه والدين دو مركز مهد كودك سلمان فارسي و احمداني با حضور آقاي رضايي كارشناس آموزش و پرورش شهرستان خنج در مجتمع علمي فرهنگي هنري صابرين برگراز گرديد.
مراسم با قرائت قرآن توسط نوآموز محمد نكويي شروع شد، سپس جناب آقاي يوسفي معاونت مجتمع صابرين ضمن عرض خير مقدم به والدين از همه والدين به دليل تاخير در برگزار كردن جلسات عمومي عذرخواهي نمود و علت اصلي آن را ساماندهي دانش آموزان پيش دبستاني در مهرماه و نيمه دوم آبان ماه عنوان كردند و اظهار داشتند كه برگزاري جلسات عمومي را گسترش دهند بعد از آن نويد به مادران شاغل دادند كه هر دو مركز احمداني و سلمان فارسي آمادگي پذيرش و نگه داشتن دانش آموزان را تا ساعت ٢ بعداز ظهر دارند و از والدين خواستن در صورت تمايل اسم دانش آموز خود را به مربي كلاس مربوطه تحويل نمايند.
سپس از برگزاري جلسه سخنراني با حضور دكتر فروتن دكتراي روانشناسي كودك خبر دادند و بعد از آن رشته كلام را به آقاي رضايي سپردند، آقاي رضايي ضمن عرض خير مقدم به والدين به اين نكته اشاره نمودند كه آموزش صحيص پيش دبستاني آموزش آداب و معاشرت ، مفاهيم علمي پرورش روحيه و... مي باشد و تاكييد نمودند كه به هيچ عنوان مراكز پيش دبستاني نبايد خواندن و نوشتن را به بچه ها آموزش دهند و اين كار خلاف آموزش و پرورش مي باشد و با اساس و زيربناي آموزش و پرورش منافات دارد و والدين هم نبايد به مراكز فشار بياورند و از آن ها كارهاي خلاف قانون درخواست نمايند. در پايان هم والدين سوالات خود را بصورت شفاهي از آقاي رضايي پرسيدند.

 

برگزاري جشن بادكنها در خنج


به گزارش روابط عمومي مجتمع علمي فرهنگي هنري صابرين شهرستان خنج چهارشنبه صبح مورخ 28 مهرماه 95  مراسم جشن بادبادکها بمناسبت هفته جهاني كودك در پارك كوهپايه خنج برگزار گرديد، در اين مراسم كه راس ساعت 7:30 در پارك كوهپايه شروع شد پس از تلاوتي آياتي چند از كلام الله مجيد توسط يكي از نوآموزان و همخواني سرود ملي، ستوان دوم هنرزاده از راهنمايي و رانندگي شهرستان خنج ميهمان ويژه نوآموزان در پارك كوهپايه بود، ايشان ضمن عرض سلام و خير و مقدم به ارائه آموزش علائم راهنمايي و رانندگي به نوآموزان پرداختند در پايان مراسم نيز تمامي نوآموزان عزيز بصورت گروهي بادكنها را به پرواز درآوردند.

گزارش ارسالي از: افسانه جمالي فرد (مديريت)

 

برگزاري جشن دوستي

به گزارش روابط عمومي مركز مهد كودك و پيش دبستاني سلمان فارسي خنج سه شنبه مورخ 27 مهرماه 95  جشن دوستی و کودک در مركز مهد کودک و پیش دبستانی سلمان فارسی برگزار گرديد.

گزارش از: افسانه جمالي فرد (مديريت)

 

برگزاري روز كودك و خانواده

به گزارش روابط عمومي مركز مهد كودك و پيش دبستاني سلماني فارسي خنج يكشنبه عصر مورخ 18 مهرماه 95 ساعت 16 جلسه روانشناسی به مناسبت روز کودک و خانواده با موضوع خانواده، مهربانی و زندگی کودک امروز برای پیشرفت رشد فکری والدین  با هماهنگی مرکز پیش دبستانی سلمان فارسی خنج، اداره بهزیستی شهرستان خنج و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان با ایراد سخنراني توسط آقایان رستم پور و دکتر اسفندیاری برگزار گرديد اين جلسه با توضیحات همه جانبه به والدین و دید کلی به فرزند‌ و جزئیات زندگی آنان، مکمل بودن نقش پدر و مادر در تربیت فرزندان و ... پابان يافت.

گزارش: مدیریت مرکز پیش دبستانی سلمان فارسی خنج افسانه جمالي فرد
عكس: عدنان راحت

 

شروع ثبت نام مهد كودك و پيش دبستاني سلمان فارسي و احمداني